Zabytki Darłowa

Darłowo położone jest w rejonie, który jest idealnym miejscem na nadmorski wypoczynek. Dlaczego? Nie tylko dlatego, że baza noclegowa jest rozbudowana i niedroga. Nie tylko dlatego, że wokół Darłowa i Darłówka znaleźć można około 5 kilometrów plaż. Atutem tych rejonów są również zabytki. Miasto Darłowo to miejsce, którego historia sięga wielu wieków wstecz, dlatego w mieście można znaleźć wiele różnych zabytków. Zabytkowy układ miasteczka, Kościół Mariacki, pomniki, Brama Kamienna to jednak tylko przedsmak tego, co w tym mieście można zobaczyć.

Najładniejszym, najbardziej atrakcyjnym zabytkiem bez wątpienia jest Zamek Książąt Pomorskich. Warto wspomnieć, że właśnie w tym zamku rezydował król Eryk Pomorski. Zamek urzeka wyglądem i może nie góruje nad miastem, ale jest ważną jego częścią. Zamek Książąt Pomorskich to budowla, która została wybudowana w stylu gotyckim. Ciekawostką jest to, że jest to jedyny nadmorski zamek w tym stylu. Ci, którzy zdecydują się go obejrzeć na pewno nie odmówią sobie odwiedzenia muzeum, które można znaleźć w jego wnętrzu. Wiele części zamku jest udostępnionych do zwiedzania, oczywiście jednak nie wszystkie. Niektóre rejony zamku można obejrzeć tylko z zewnątrz.

Fani zabytków i ciekawych miejsc powinni jeszcze zdecydować się na obejrzenie Galerii Ryb Morza Bałtyckiego. Można ją znaleźć na rynku Darłowa. Spojrzeć na to jak różnorodne ryby można znaleźć w tym morzu. Darłowo i Darłówko to miejsca warte odwiedzenia. Noclegi Darłowo oferuje tanie i dość szeroko dostępne, choć w szczycie sezonu czasami jest z tym większy problem. Samo miasto i przylegające do niego nadmorskie dzielnice to miejsca, które zachwycają nie tylko wyglądem, czy położeniem, ale i specyficzną atmosferą. Ludzie w Darłowie i Darłówku są po prostu przyjaźni i to dodatkowo zachęca do powracania w te rejony. Jeśli więc zastanawiamy się jakie miejsce nadmorskiego wypoczynku wybrać, Darłowo jest miejscem wartym nie tyle rozważenia co wyboru. Nawet krótkie wakacje w Darłowie lub Darłówku utwierdzą nas w przekonaniu, że było warto. Najczęściej nie kończy się jednak na jednych wakacjach do Darłowa bowiem warto wracać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>