Uroki wypoczynku w Wielkopolsce – Skorzęcin

Plaża, atrakcje sportowe i rozrywkowe, restauracje, dyskoteki, noclegi – Skorzęcin to w zimie niewielka wieś położona w Wielkopolsce, latem jej sąsiedztwo ożywa za sprawą ruchu turystycznego w słynnym ośrodku wypoczynkowym. Kompleks położony pomiędzy dwoma jeziorami i otoczony niemal ze wszystkich stron lasem, stanowi perełkę Pojezierza Gnieźnieńskiego [wejdź na: wikipedia.org]. Baza noclegowa Skorzęcina [wejdź na: meteor-turystyka.pl] pomieścić może 6 tys. osób. Tych, które przyjeżdżają z najbliższej okolicy tylko na plażę, w letnie weekendy bywa nawet kilkukrotnie więcej. Nic więc dziwnego, że przez miłośników tego miejsca, którzy odwiedzają je kilka razy w roku, nazywany bywa wręcz letnią stolicą Wielkopolski. Co takiego jest w Skorzęcinie, co przyciąga wczasowiczów? Właściwie jest tu prawie wszystko. Miejscowość ma także długie tradycje i nie brakuje wczasowiczów przyjeżdżających co roku czy to z namiotem, czy wynajmując domek wczasowy, pokój w hotelu nad jeziorem albo jednym z okolicznych pensjonatów.

Skorzęcin kojarzy się przede wszystkim z plażą ze strzeżonym kąpieliskiem, ozdobioną charakterystycznym molo, w której sąsiedztwie znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego, boiska sportowe, place zabaw, wypożyczalnia rowerów, którymi można wyruszyć na wycieczkę jednym z turystycznych szlaków po okolicy albo poruszać się po rozległym terenie ośrodka – mającym ponad 40 ha. Kiedy pokonamy bramę tego wielkopolskiego kurortu, naszym oczom ukaże się małe miasteczko, w którym znajdziemy zarówno miejsca, gdzie można zjeść i się bawić, jak i wszystko, co może nam się okazać potrzebne podczas wakacyjnego odpoczynku. Dlatego chętnie wybierają to miejsce wszyscy ci, którzy chcą na dłużej oderwać się od miejsca zamieszkania, a nie planują wyjazdu w bardziej odległe rejony. Także poza sezonem kąpieli wodnych i słonecznych Skorzęcin warto odwiedzić dla jego malowniczego położenia wśród lasów. Wtedy możemy też w pełni cieszyć się spokojem, jeśli nie odpowiada nam typowy klimat wypoczynkowych miejscowości w środku lata. Wczesną jesienią teren ten wybierają grzybiarze i wędkarze, a także wielbiciele aktywności na świeżym powietrzu – jazdy na rowerze, biegów przełajowych i po asfalcie, szlaków pieszych i rowerowych, przy których znajdują się ciekawe obiekty wiejskiej zabudowy, dworki, warte uwagi elementy naturalnego krajobrazu. To także dobre miejsce na wszelkie zloty i spotkania po latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>