Trasy rowerowe w okolicach Białego Dunajca

Biały Dunajec jest miejscowością położoną na terenie województwa małopolskiego. Znajduje się przy słynnej Zakopiance, a jadąc nią dalej na południe po chwili trafiamy do Poronina. Blisko stąd także do Zakopanego. W Białym Dunajcu znajdziemy kilka pięknych budynków oraz towarzyszącą im bazę noclegową i gastronomiczną. Noclegi znajdziemy tu w kilkudziesięciu obiektach (szczegóły). Jest to miejscowość idealna do spędzenia urlopu, zwłaszcza gdy posiadamy własny samochód albo rower. Wtedy można poruszać się bez większych problemów po całej okolicy i zobaczyć wiele przepięknych miejsc.

Okolice Białego Dunajca to także liczne szlaki turystyczne po wzgórzach i dolinach. Z najwyższych miejsc roztacza się piękny widok na całe Tatry. W okolicach Białego Dunajca jest wiele miejsc, gdzie można wybrać się na wycieczkę rowerową. Nie ma tu oznakowanych tras, ale wystarczy chwila z mapą okolicy, by samemu zaplanować wycieczkę od początku do końca. Kilka tras jest wybieranych przez wielu rowerzystów. Jedna z nich prowadzi na Stołowe, a jej długość to około 25 kilometrów, w zależności od tego, który wariant wybierzemy. Jest to dość górzysta trasa o różnicach wysokości dochodzących do 300 metrów. Po drodze można oglądać piękne widoki na całe Tatry. Jeśli ktoś woli krótszą trasę, może wybrać się na małą pętlę. Jest to trasa prowadząca spod Urzędu Gminy w Białym Dunajcu do Gliczarowa Dolnego oraz Gliczarowa Górnego. Kończy się znów przy urzędzie. W okolicy widać Tatry oraz Gorce. Na końcu musimy jedynie uważać, ponieważ ostatnie kilkaset metrów musimy trzeba wzdłuż ruchliwej Zakopianki. Inna trasa, o długości około 20 kilometrów, prowadzi do Bukowiny Tatrzańskiej. Jak każda trasa na Podhalu, jest raczej trudna i wymagająca umiejętności. Ale w nagrodę za jej pokonanie będziemy mogli obejrzeć naprawdę piękne panoramy okolicy. Warto więc wybrać się tędy na dłuższą wycieczkę. Trzeba tylko pamiętać o tym, by dobrze się przygotować.

Oprócz wielu atrakcji, w tych stronach na turystów czeka także doskonale rozbudowana baza noclegowa. Biały Dunajec oferuje nam noclegi w ośrodkach o różnym standardzie. W większości są to pensjonaty i domy wczasowe, gdzie właściciele bardzo dbają o to, byśmy mieli wszystko, co będzie nam potrzebne. Góralska gościnność to kolejna zaleta spędzania wolnego czasu w Białym Dunajcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>