Spływ Dunajcem, czyli jedna z atrakcji Krościenka

Krościenko nad Dunajcem to niewielka wieś położona u podnóża Pienin, do której przybywają nie tylko turyści pragnący zwiedzić pobliskie szlaki turystyczne i zabytki, ale również osoby liczące na ciszę oraz spokój od codziennej rzeczywistości. Jedną z największych atrakcji tej miejscowości jest spływ Dunajcem, przyciągający śmiałków niemal z całej Polski.

Dunajec to rzeka przepływająca nie tylko przez Krościenko, ale również przez inne górskie miejscowości. Jedną z ciekawostek, która dotyczy Dunajca jest przede wszystkim fakt, iż rzeka ta powstaje z połączenia wód Białego oraz Czarnego Dunajca, które łączą się w okolicy Nowego Targu. Spływ Przełomem Dunajca odbywa się tutaj na tratwach flisackich, kajakach lub pontonach, dzięki czemu każdy przybywający tutaj turysta może przeżyć przygodę swojego życia. W dawnych czasach, spływ Dunajcem rozpoczynał się w Czorsztynie, jednak po zbudowaniu na rzece tamy, trasa uległa skróceniu o ponad 6 km. Z powodu tej dosyć istotnej zmiany, przystań flisacka została przeniesiona do Sromowców Wyżnych, skąd wyruszają tratwy. Spływ Dunajcem można zakończyć w Szczawnicy, jednak większość osób decyduje się na pokonanie pełnej trasy liczącej 23 km, która biegnie aż do Krościenka.

Do tej malowniczej miejscowości przyjeżdża wiele wycieczek szkolnych, które bardzo często decydują się na spływ Dunajcem, ponieważ można bez problemu zakupić bilety dla zorganizowanych grup, jednak wcześniej należy zarezerwować sobie termin. Udział w takim spłynie, nie wymaga na szczęście specjalnego przygotowania, dlatego też każda osoba może skorzystać z tej atrakcji. Dlaczego warto wybrać się na taki spływ? Przede wszystkim ze względu na przepiękne widoki, które okalają Dunajec praktycznie z każdej strony. Wybierając go, należy pamiętać o tym, aby ciepło się ubrać, ponieważ podczas wycieczki może być naprawdę chłodno.

Spływ Dunajcem to świetny sposób na spędzenie czasu w Krościenku, jednak wcześniej warto zarezerwować nie tylko bilet, ale również nocleg. Jeśli chodzi o noclegi, Krościenko nad Dunajcem oferuje wiele pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych oraz prywatnych pokoi. Jak można zauważyć, baza noclegowa w tej miejscowości jest dosyć dobrze rozwinięta, dzięki czemu każdy turysta powinien bez problemu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>