Przyjemny pobyt w Krynicy-Zdrój

Miło jest spędzić czas z dala od domu, od codziennych obowiązków związanych z pracą. Nic więc dziwnego, że ludzie tak chętnie podróżują po kraju i świecie, by poznać ciekawe miejsca i zrelaksować się w przyjemnym otoczeniu.

Jednym z bardzo ciekawych miejsc w Polsce jest Krynica-Zdrój. To miasto położone w województwie małopolskim [Małopolska➧Informacje➧Wikipedia] i nosi miano uzdrowiska. Miejsce to chętnie odwiedzają zarówno zwykli turyści, jak i kuracjusze, których celem jest podreperowanie swojego nadwyrężonego zdrowia. Jak wiadomo w Polsce jest wiele pięknych miejscowości, w których nasz stan zdrowia może się poprawiać. Jedną z nich jest Polańczyk [Polańczyk➧Informacje➧Bolg], który podobnie jak Krynica Górska jest położony w malowniczym miejscu. Krynica-Zdrój jest miejscowością niezwykle malowniczą, można z każdego jej zakątka podziwiać piękne krajobrazy otaczających ją wzgórz Góry Parkowej, Jasiennika i Krzyżowej. Położenie w dolinie potoku Kryniczanka oraz jego szerokich dopływów sprawia, że turyści mogą w tym miejscu bardzo aktywnie spędzać czas.

Przyjeżdżający do miasta kuracjusze, mogą zamieszkać w domach uzdrowiskowych, które są przystosowane do szczególnych potrzeb takich gości. Wszystkie propozycje takich domów, oferuje baza noclegowa Krynicy-Zdrój. Poza takimi ofertami, można w niej też znaleźć oferty noclegów dla zwykłych turystów [Krynica-Zdrój ➧Noclegi ➧Meteor]. Najpopularniejsze noclegi w Krynicy-Zdrój to pokoje w pensjonatach. Takie miejsca są bardzo przytulne, można w nich wspaniale wypocząć w otoczeniu pięknej przyrody. Inną opcją mogą być domki letniskowe – są one rozmieszczone na obrzeżach miasta jak i w jego centrum.

Do Krynicy-Zdrój warto przyjechać nie tylko po to, by poprawić stan swojego zdrowia, ale i po to, by obejrzeć ciekawe zabytki i inspirujące miejsca. Jednym z najbardziej znanych miejsc w tym mieście, jest pijalnia wody zwana "Słotwinką". Pochodzi ona jeszcze z początków XIX wieku i jest punktem centralnym miasta. Znajduje się ona obecnie w Parku Słotwińskim, gdzie organizowane są czasem koncerty i imprezy na wolnym powietrzu. Innym bardzo znanym miejscem w Krynicy-Zdrój, są Łazienki Borowinowe oraz Stary Dom Zdrojowy, w którym znajduje się cudowna sala balowa. Budynek ten ma styl neorenesansowy i jest niezwykły. Krynica-Zdrój jest wyjątkowym miejscem, które na pewno warto odwiedzić. Można tu nie tylko wspaniale się zrelaksować, ale też dowiedzieć się czegoś o historii tego miejsca, zwiedzając jego zabytki. Warto zapoznać się z informacjami na temat tego miasta i zarezerwować sobie wygodne noclegi na miejscu.

2 thoughts on “Przyjemny pobyt w Krynicy-Zdrój

  1. Rowerowa para, która prowadzi tego bloga zaraziła mnie podróżami, od dawna bardzo lubię jeździć na rowerze, ale teraz dodatkowo zabieram ze sobą rower na wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>