Przyjemny pobyt w Krynicy-Zdrój

Miło jest spędzić czas z dala od domu, od codziennych obowiązków związanych z pracą. Nic więc dziwnego, że ludzie tak chętnie podróżują po kraju i świecie, by poznać ciekawe miejsca i zrelaksować się w przyjemnym otoczeniu.

Jednym z bardzo ciekawych miejsc w Polsce jest Krynica-Zdrój. To miasto położone w województwie małopolskim [Małopolska➧Informacje➧Wikipedia] i nosi miano uzdrowiska. Miejsce to chętnie odwiedzają zarówno zwykli turyści, jak i kuracjusze, których celem jest podreperowanie swojego nadwyrężonego zdrowia. Jak wiadomo w Polsce jest wiele pięknych miejscowości, w których nasz stan zdrowia może się poprawiać. Jedną z nich jest Polańczyk [Polańczyk➧Informacje➧Bolg], który podobnie jak Krynica Górska jest położony w malowniczym miejscu. Krynica-Zdrój jest miejscowością niezwykle malowniczą, można z każdego jej zakątka podziwiać piękne krajobrazy otaczających ją wzgórz Góry Parkowej, Jasiennika i Krzyżowej. Położenie w dolinie potoku Kryniczanka oraz jego szerokich dopływów sprawia, że turyści mogą w tym miejscu bardzo aktywnie spędzać czas.

Przyjeżdżający do miasta kuracjusze, mogą zamieszkać w domach uzdrowiskowych, które są przystosowane do szczególnych potrzeb takich gości. Wszystkie propozycje takich domów, oferuje baza noclegowa Krynicy-Zdrój. Poza takimi ofertami, można w niej też znaleźć oferty noclegów dla zwykłych turystów [Krynica-Zdrój ➧Noclegi ➧Meteor]. Najpopularniejsze noclegi w Krynicy-Zdrój to pokoje w pensjonatach. Takie miejsca są bardzo przytulne, można w nich wspaniale wypocząć w otoczeniu pięknej przyrody. Inną opcją mogą być domki letniskowe – są one rozmieszczone na obrzeżach miasta jak i w jego centrum.

Do Krynicy-Zdrój warto przyjechać nie tylko po to, by poprawić stan swojego zdrowia, ale i po to, by obejrzeć ciekawe zabytki i inspirujące miejsca. Jednym z najbardziej znanych miejsc w tym mieście, jest pijalnia wody zwana "Słotwinką". Pochodzi ona jeszcze z początków XIX wieku i jest punktem centralnym miasta. Znajduje się ona obecnie w Parku Słotwińskim, gdzie organizowane są czasem koncerty i imprezy na wolnym powietrzu. Innym bardzo znanym miejscem w Krynicy-Zdrój, są Łazienki Borowinowe oraz Stary Dom Zdrojowy, w którym znajduje się cudowna sala balowa. Budynek ten ma styl neorenesansowy i jest niezwykły. Krynica-Zdrój jest wyjątkowym miejscem, które na pewno warto odwiedzić. Można tu nie tylko wspaniale się zrelaksować, ale też dowiedzieć się czegoś o historii tego miejsca, zwiedzając jego zabytki. Warto zapoznać się z informacjami na temat tego miasta i zarezerwować sobie wygodne noclegi na miejscu.

One thought on “Przyjemny pobyt w Krynicy-Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>