Kąty Rybackie a największe skupisko kormoranów

Kąty Rybackie są wsią, położoną w województwie pomorskim. Leżą w malowniczym obszarze Żuław Wiślanych, co sprawia, że panujący tutaj klimat i niezwykłe widoki zachęcają do spędzania wolnego czasu. Do roku 1998 wieś należała do województwa elbląskiego.

Kąty Rybackie, jak sama nazwa wskazuje są wsią typowo rybacką. Znajduje się tutaj znany port morski, a także dwie morskie przystanie. Tym, co najbardziej charakterystyczne dla miejscowości są niewątpliwie malownicze, piaszczyste plaże, rozciągające się niemal na całej szerokości miejscowości. Miejscem, które znane jest nie tylko w okolicy, ale także na terenie całej Europy jest największe w całym kraju skupisko kormoranów. Obszar ich występowania objęty został ochroną Rezerwatu Przyrody. Osada stanowi obecnie niezwykle znany i chętnie odwiedzany ośrodek turystyczno-wypoczynkowy. Dzieje się tak dzięki atrakcyjnemu położeniu tuż nad brzegami Zalewu Wiślanego. Turyści przybywają tutaj, by odpocząć, zrelaksować się, skorzystać z wodnych atrakcji i zobaczyć zachód słońca, odbijający się w błyszczących morskich falach.

W miejscowości znajduje się również cenny kościół p. w. św. Marka, który naprawdę warto zobaczyć. Kąty Rybackie są miejscowością, która cieszy się coraz to większym zainteresowaniem wśród turystów, głównie ze względu na spokój i ciszę, jaka tutaj panuje. Trudno jest znaleźć miejsce, w którym można tak odpocząć, zrelaksować się w pełnym spokoju. Nie brakuje tu wspaniałych, odludnych zakątków, w których każdy odnajdzie miejsce dla siebie. Na uwagę zasługują również ➩noclegi (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,katy-rybackie,0.html). Kąty Rybackie są miejscowością, której baza noclegowa jest rozwinięta na wysokim poziomie. Ponadto, z miejscowości niedaleko jest do innych ważnych i niemniej popularnych nadmorskich kurortów. Miejscem, które niezwykle chętnie odwiedzane jest przez turystów jest oczywiście znane Muzeum Zalewu Wiślanego. Stanowi ono jeden z kilku oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego, które swoją siedzibę ma w Gdańsku. Obejrzeć możemy ekspozycje, które wspaniale obrazują historię rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym. Znajdują się tutaj również wystawy ukazujące historię szkutnictwa na tym terenie. Wizyta będzie wspaniałą frajdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>