Czar gór i spacerów po terenach Kościeliska

Kościelisko to jedna z bardziej znanych podhalańskich miejscowości, bardzo chętnie odwiedzana przez licznych turystów pochodzących z różnych zakątków naszego kraju. Jakie atrakcje turystyczne oferuje ta malownicza miejscowość?

Podhale to przede wszystkim raj dla miłośników pieszych wędrówek po górach. Wiele osób właśnie z tego powodu wybiera właśnie ten zakątek Polski na spędzenie urlopu. Okolice mają do zaoferowania bardzo wiele osobom lubiącym łazikowanie górskimi szlakami. Jednym z największych wabików jest oczywiście Tatrzański Park Narodowy. Utrzymana w możliwie naturalnej formie fauna i flora sprawia, że podczas wędrówki można nie tylko podziwiać wspaniałe krajobrazy, ale również istnieje możliwość spotkania zwierząt chronionych, dziś już zagrożonych wyginięciem. Tego rodzaju spotkanie nie jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia, z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich tych, którzy go doświadczyli na własne oczy. W związku z czym warto jest zdecydować się na jedyne w swoim rodzaju noclegi, które umożliwia dobrze dobrana baza noclegowa by tych wszystkich wrażeń uświadczyć.

Dolina Chochołowska należy do tego rodzaju miejsc, które nie są zbyt trudne do przemierzenia. Oznacza to, że z uroków pieszej wędrówki po polskiej stronie Tatr mogą korzystać również osoby starsze lub dzieci, które nie odznaczają się dobrą kondycją fizyczną. Największa dolina w naszej części Tatr w pogodny dzień umożliwia ujrzenie pięknych panoram okolicznych szczytów, a także zobaczenie bogactwa przyrody Regla Dolnego, znajdującego się w niższych partiach gór.

Znacznie bardziej wymagającym, choć nadal dostępnym dla większości odwiedzających polskie Tatry jest, oznaczony kolorem czarnym szlak noszący nazwę Ścieżki nad Reglami. To właśnie ze wspomnianej Doliny Chochołowskiej możesz rozpocząć wędrówkę w wyższe partie gór, gdzie rozciągają się widoki na znaczną część okolicznych szczytów. Przejście szlakiem zajmuje nieco ponad 2 godziny, stąd łatwo jest zaplanować całodniową wycieczkę tam i z powrotem bez nadmiernego sforsowania organizmu, nawet u osób dysponujących średnią kondycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>