Borsk – Bory Tucholskie

Kaszuby to niezwykle urokliwy obszar naszego kraju. Wiedzą to coraz szersze rzesze turystów, które tłumnie odwiedzają ten region Polski. Jedną z miejscowości, gdzie można poczuć pełnię uroków Kaszub i wciąż cieszyć się brakiem tłumów jest niewątpliwie Borsk.

Niewielka miejscowość o statusie wsi, jaką jest Borsk znajduje się na terenie Borów Tucholskich. Jest to jeden z największych obszarów leśnych w Polsce. Krążące po okolicznych miejscowościach legendy mówią o tym, że spacery po Borach Tucholskich można zacząć, a skończyć nawet pod Bydgoszczą. Jest to odległość blisko 100 kilometrów, które podobno można pokonać nie wychodząc poza linię lasu.

W Borach Tucholskich dominują przede wszystkim iglaste sosny oraz takie drzewa, jak dęby, graby, osiki, cisy i brzozy. W czasie trwania sezonu letnio-jesiennego można pośród nich znaleźć wiele grzybów oraz jagód, co przyciąga spore grupy zbieraczy. Co ciekawe, wciąż można podziwiać zachowane fragmenty pierwotnej puszczy. Jest to miejsce, w którym występują rzadkie gatunki zwierząt i roślin. Są one zatem idealnym miejscem dla osób, które kochają przyrodę i chcą ją podziwiać w jej najbardziej pierwotnej formie.

Chcąc wypocząć w tej malowniczo położonej miejscowości dobrze jest najpierw skorzystać z przeglądarki internetowej i sprawdzić pod hasłem „noclegi Borsk”, gdzie możemy znaleźć najlepsze miejsce do zakwaterowania.

Obok oczywistej atrakcji, jaką jest możliwość spacerowania po Borach Tucholskich można wymienić jeszcze takie miejsca, jak:
– Wdzydzki Park Krajobrazowy,
– Wdecki Park Krajobrazowy,
– Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach,
– Kiszewskich Rezerwat przyrody "Kamienne Kręgi" w Odrach,
– Wystawa "Przyroda Borów Tucholskich" w Czarnej Wodzie,
– Dworek z XIX/XX w we Wdeckim Młynie,
– XVII wieczny kościół w Hucie Kalnej,
– Rezerwat przyrody "Krzywe Koło w Pętli Wdy".

To stosunkowo niewielka miejscowość ale możliwości, jakie stwarza jego otoczenie oraz ulokowanie na Kaszubach sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Tym warto wyskoczyć na "city break" właśnie tutaj i naładować swoje akumulatory siłą przyrody i kultury, w które tak bogata jest cała okolica. To doskonałe miejsce na wypoczynek i poznanie kultury Kaszub.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>