Atrakcyjne Bieszczady

Od wielu lat Bieszczady cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród amatorów górskich wędrówek. Usytuowane są na pograniczu Polski i Ukrainy, a częściowo także Słowacji. Baza turystyczna nie jest może tak dobrze rozwinięta jak w innych podgórskich miejscowościach, ale w Wetlinie lub w Ustrzykach Górnych można znaleźć niedrogie noclegi [http://meteor-turystyka.pl].

Najpopularniejsze bieszczadzkie szlaki prowadzą przez Połoninę Wetlińską i Caryńską. Ich piękno dostrzega się zarówno, gdy się je ogląda z daleka, jak i wtedy, gdy wędruje się ścieżką wśród wysokich traw. W celu ochrony tego ostatniego w Polsce tak dzikiego zakątka, utworzono Bieszczadzki Park Narodowy [wikipedia.org/wiki/Bieszczadzki_Park_Narodowy]. Jego centrum stanowią Ustrzyki Dolne. Znajduje się tam Muzeum Przyrodnicze i Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny. Ciekawostką jest, że na terenie parku prowadzona jest hodowla koni huculskich. Jest to jedyna taka placówka w polskich parkach. Powstała tam gęsta sieć szlaków umożliwiająca turystykę konną. Zwiedzanie Bieszczad z końskiego grzbietu to wspaniała przygoda. W rejonie bieszczadzkiego parku główną i najpopularniejszą drogą jest duża obwodnica – pętla, która wije się od Wetliny przez Brzegi Górne i Ustrzyki Górne w kierunku Lutowisk. Sieć szlaków turystycznych jest bardzo dobrze rozwinięta i utrzymana. W pobliżu, gdzie szlaki biorą swój początek powstały parkingi i punkty z pamiątkami. W ofercie bazy noclegowej znajdują się zarówno luksusowe hotele, ośrodki, sanatoria, pensjonaty, jak i skromne schroniska górskie i gospodarstwa agroturystyczne. Największe ośrodki wypoczynkowe znajdują się w Solinie, Polańczyku, Bystrem, w Kalnicy, Smereku.

Dzięki powstaniu na Solinie sztucznego zbiornika i zapory, stworzone zostały warunki do wypoczynku nad wodą i do uprawiania sportów wodnych. Jezioro Solińskie jest od wielu lat największą atrakcją tego regionu. W Bieszczadach działa również Grupa Sportów Ekstremalnych. Można polecieć na paralotni lub szybowcu. Organizowane są spływy kajakowe i pontonowe. W Hoczwi działa nowoczesny park linowy. Największych doznań może jednak dostarczyć zjazd na 300-metrowej linie nad Zatoką Drewnianą koło Soliny. Zimą w Weremieniu działa stacja narciarska. Jest też wiele wyciągów, które przyciągają miłośników sportów zimowych. Bieszczady to fantastyczne miejsce, gwarantujące wypoczynek każdemu, nawet najbardziej wybrednemu turyście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>