Aktywny wypoczynek w Niechorzu i okolicach

Niechorze to piękna nadmorska miejscowość, znana przede wszystkim ze swojej charakterystycznej latarni morskiej. Zapewnia kilka piaszczystych, spokojnych plaż, wiele miejsc wartych odwiedzenia, liczne dostępne dla turystów noclegi (➠http;//meteor-turystyka.pl/noclegi,niechorze,0.html). Niechorze i okolice sprzyjają również aktywnemu wypoczynkowi, zarówno jeśli chodzi o sporty wodne czy rozciągające się w okolicy wybrzeże klifowe, na którym znajdują się stanowiska do startu paralotni, ale też pod względem aktywności mniej ekstremalnych. W miejscowości nie brakuje wypożyczalni rowerów jako że to jedna z lepszych form zwiedzania rejonu.

W samym Niechorzu i jego okolicach znajdziemy kilka szlaków, które pozwolą lepiej poznać zabytki, historię i przyrodę. Najkrótsza, bo zaledwie 2-kilometrowa prowadzi przez wszystkie ślady historii Niechorza. Rozpoczyna się przy przystanku PKS i stacji kolejki wąskotorowej, kończy przy Latarni Morskiej w Niechorzu. Liczący również niewiele, bo 4,2 km szlak „Śladami rybołówstwa morskiego” prowadzi z Niechorza do sąsiedniej Pogorzelicy, po drodze odwiedzimy również Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Rowerem objechać możemy również Jezioro Liwia Łuża (https://pl.wikipedia.org/wiki/Liwia_Łuża). Dawniej wykorzystywane było do połowów, dziś znajduje się tu rezerwat dzikich ptaków, gdzie występują rzadkie gatunki wodne i błotne. Jezioro pięknie prezentuje się widziane z latarni morskiej. Pętla wokół niego to około 9 km. Wielbiciele dzikich terenów oraz rekreacyjnej jazdy rowerem wybrać mogą też oznaczony kolorem żółtym szlak „Leśnym duktem”, okrążający sąsiednią miejscowość Pogorzelica. Niechorze leży również na trasie dwóch międzynarodowych szlaków – nadbałtyckiego rowerowego R-10 oraz przebiegającego od Portugalii do Estonii szlaku pieszego – Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Fragmenty tych tras możemy wykorzystać, aby odwiedzić sąsiednie miejscowości – Rewal, Trzęsacz z pozostałościami kościoła na klifie i interaktywnym muzeum czy też odleglejsze rejony z ich walorami krajobrazowymi.

Nadmorskie okolice sprzyjają tego typu turystyce, a nawet po prostu długim spacerom wzdłuż plaży, pozwalającym trafić do sąsiednich miejscowości. Znajdziemy tu również obiekty, takie jak skate park czy korty tenisowe. Szerokie możliwości spędzania czasu i rozbudowana baza noclegowa sprawiają, że Niechorze to dobry wybór kierunku na urlop nie tylko dla osób, które lubią wypoczywać na plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>